15.12.2020 r.
Upowszechnianie kultury Zagórzańskiej 

Stowarzyszenie „Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników” zakończyło realizację zadania publicznego p.n. „Promocja i upowszechnianie kultury ludowej Górali Zagórzańskichfinansowane ze środków pozyskanych w drodze otwartego konkursu ofert
z Urzędu Gminy Mszana Dolna w wysokości 3500,00 zł.

Projekt zakładał zakup stroju zagórzańskiego męskiego oraz przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych na temat tradycyjnych strojów naszego regionu, w trzech szkołach z terenu gminy Mszana Dolna. Sytuacja epidemiologiczna w kraju wymusiła zmianę grup docelowych, gdyż dzieci z klas 1-3 uczyły się zdalnie, wobec tego warsztaty zostały przeprowadzone w oddziałach przedszkolnych. W „Bajkowym Przedszkolu” w Łętowem oraz przedszkolu w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej w warsztatach wzięły udział po 2 grupy przedszkolaków, w przedszkolu w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej uczestniczyła 1 grupa. Łącznie w warsztatach wzięło udział 67 dzieci. Realizacją projektu zajęła się członkini naszego stowarzyszenia - Małgorzata Kotarba, która od 20 lat specjalizuje się w rekonstruowaniu starych oraz tworzeniu nowych gorsetów zagórzańskich.

Dziękujemy dzieciom  za udział w warsztatach i miłą atmosferę oraz Dyrektorom Szkół Podstawowych za umożliwienie przeprowadzenia zajęć.


Elżbieta Ząbczyńska
Prezes Stowarzyszenia

 

Projekt sfinansowano ze środków pozyskanych w drodze otwartego konkursu ofert Urzędu Gminy Mszana Dolna na rok 2020.

 

 

Loading ....
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactFirstPreviousNextLastUp